Latarnia Morska Gdańsk 
i Kula Czasu 1894

Medale dla Gdańskiego Latarnika

17 czerwca 2014 roku, w ramach uroczystości "Zasłużonemu w historii Gdańska", właściciel i opiekun Latarni Morskiej Gdańsk Nowy Port Stefan Jacek Michalak został uhonorowany czterema wspaniałymi odznaczeniami:

Srebrną Odznaką Stowarzyszenia "Nasz Gdańsk", medalem Muzeum Historycznego Miasta Gdańska "Jan Heweliusz", medalem PTTK i Medalem XX-lecia Samorządności Gdańskiej Prezydenta Miasta Gdańska "w dowód uznania i szacunku za zaangażowanie na rzecz kultywowania morskiej tradycji oraz wkład w życie kulturalne miasta Gdańska".

Z kolei Gdański Latarnik wpisał następujące słowa do Księgi Honorowej MHMG: 

"To jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Moje rodzinne miasto ( za takie Gdańsk uważam, bo przybyłem tu z rodzicami jako 1,5-roczny brzdąc 6 kwietnia 1945 roku) honoruje mnie w tak wspaniały sposób! W 1950 roku, w wieku 7 lat, zmuszony przez ówczesne władze, wyjechałem z tego utrwalonego na siatkówce oka małego dziecka niedający się wymazać obraz kolorowego, słonecznego, zaczarowanego ogrodu dzieciństwa jakim był i jest dla mnie Gdańsk, a zwłaszcza ulice Dębinki, Hoene-Wrońskiego, Śniadeckich, Smoluchowskiego, Curie-Skłodowskiej, Fahrenheita i ... plac Dra Stefana Michalaka, aby powrócić do niego już jako dorosły człowiek i odwdzięczyć się Mojemu Miastu dokładając moją małą cegiełkę do jego wspaniałego rozwoju."   

Uroczystość odbyła się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta przy ulicy Długiej w Gdańsku.

Poniżej kilka zdjęć z tej uroczystości.